Z84C0020FEG
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
Z84C0020FEG
Package:
44-LQFP
Datasheet:
Z84C0020FEG
Description:
IC MPU Z80 20MHZ 44QFP
Speed
20MHz
Additional Interfaces
Series
Z80
Graphics Acceleration
No
Ethernet
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
44-QFP
Voltage - I/O
5.0V