Z84C0010VEC
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
Z84C0010VEC
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Z84C0010VEC
Description:
IC MPU Z80 10MHZ 44PLCC
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TA)
Packaging
Tube
Supplier Device Package
44-PLCC
Voltage - I/O
5.0V
Display & Interface Controllers
Core Processor
Z80
Package / Case
44-LCC (J-Lead)
RAM Controllers
Speed
10MHz