WW5JT750R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW5JT750R
Datasheet:
WW5JT750R
Description:
RES 750 OHM 5W 5% AXIAL
Power (Watts)
5W
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
750 Ohms