WW5JT36R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW5JT36R0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW5JT36R0
Description:
RES 36 OHM 5W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
36 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C