WW5JT33R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW5JT33R0
Datasheet:
WW5JT33R0
Description:
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
33 Ohms
Power (Watts)
5W
Package / Case
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)