WW4JT200R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW4JT200R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW4JT200R
Description:
RES 200 OHM 4W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
200 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.270" Dia x 0.700" L (6.86mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C