WW4JB270R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW4JB270R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW4JB270R
Description:
RES 270 OHM 4W 5% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.270" Dia x 0.700" L (6.86mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
270 Ohms