WW4FT100R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW4FT100R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW4FT100R
Description:
RES 100 OHM 4W 1% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.270" Dia x 0.700" L (6.86mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
100 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
WW4FT100R Relevant information
WW4FT100R
WW4FT100R
RES 100 OHM 4W 1% AXIAL