WW3JTR510
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW3JTR510
Datasheet:
WW3JTR510
Description:
RES 0.51 OHM 3W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
510 mOhms
Power (Watts)
3W
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C