WW3JTR300
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW3JTR300
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW3JTR300
Description:
RES 0.3 OHM 3W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
300 mOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C