WW3FTR750
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW3FTR750
Datasheet:
WW3FTR750
Description:
RES 0.75 OHM 3W 1% AXIAL
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
750 mOhms
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Failure Rate
Power (Watts)
3W
Package / Case
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C