WW3FTR100
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW3FTR100
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW3FTR100
Description:
RES 0.1 OHM 3W 1% AXIAL
Product Attribute
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
100 mOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3W