WW3FT2K70
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW3FT2K70
Datasheet:
WW3FT2K70
Description:
RES 2.7K OHM 3W 1% AXIAL
Product Attribute
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3W
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
2.7 kOhms