WW3AFTR330
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW3AFTR330
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW3AFTR330
Description:
RES 0.33 OHM 3W 1% AXIAL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
330 mOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3W
Package / Case
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C