WW2FTR500
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW2FTR500
Datasheet:
WW2FTR500
Description:
RES 0.5 OHM 1.5W 1% AXIAL
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
500 mOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1.5W
Size / Dimension
0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C