WW2FTR330
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW2FTR330
Datasheet:
WW2FTR330
Description:
RES 0.33 OHM 1.5W 1% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
330 mOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1.5W
Package / Case
Size / Dimension
0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)