WW2FTR220
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW2FTR220
Datasheet:
WW2FTR220
Description:
RES 0.22 OHM 1.5W 1% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
1.5W
Size / Dimension
0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
220 mOhms