WW2FTR200
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW2FTR200
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW2FTR200
Description:
RES 0.2 OHM 1.5W 1% AXIAL
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
200 mOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1.5W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C