WW1JTR470
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW1JTR470
Datasheet:
WW1JTR470
Description:
RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
470 mOhms
Power (Watts)
1W
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C