WW1JTR430
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW1JTR430
Datasheet:
WW1JTR430
Description:
RES 0.43 OHM 1W 5% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
430 mOhms
Power (Watts)
1W
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)