WW1FT2K55
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW1FT2K55
Datasheet:
WW1FT2K55
Description:
RES 2.55K OHM 1W 1% AXIAL
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
2.55 kOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C