WW1FT2K43
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW1FT2K43
Datasheet:
WW1FT2K43
Description:
RES 2.43K OHM 1W 1% AXIAL
Product Attribute
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
2.43 kOhms