WW1FT1K24
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW1FT1K24
Datasheet:
WW1FT1K24
Description:
RES 1.24K OHM 1W 1% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
1.24 kOhms