WW1AJT22R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW1AJT22R0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW1AJT22R0
Description:
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL
Product Attribute
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
22 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)