WW12JTR270
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12JTR270
Datasheet:
WW12JTR270
Description:
RES 0.27 OHM 0.4W 5% AXIAL
Product Attribute
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
270 mOhms
Power (Watts)
0.4W