WW12JTR240
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12JTR240
Datasheet:
WW12JTR240
Description:
RES 0.24 OHM 0.4W 5% AXIAL
Product Attribute
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.4W
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
240 mOhms