WW12JTR220
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12JTR220
Datasheet:
WW12JTR220
Description:
RES 0.22 OHM 0.4W 5% AXIAL
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Resistance
220 mOhms
Power (Watts)
0.4W
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C