WW12JT47R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12JT47R0
Datasheet:
WW12JT47R0
Description:
RES 47 OHM 0.4W 5% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
47 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.4W
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)