WW12JT470R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12JT470R
Datasheet:
WW12JT470R
Description:
RES 470 OHM 0.4W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
470 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Power (Watts)
0.4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C