WW12JT2R70
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12JT2R70
Datasheet:
WW12JT2R70
Description:
RES 2.7 OHM 0.4W 5% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
2.7 Ohms
Power (Watts)
0.4W
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)