WW12JT11R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12JT11R0
Datasheet:
WW12JT11R0
Description:
RES 11 OHM 0.4W 5% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
11 Ohms
Power (Watts)
0.4W
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)