WW12FB6R04
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12FB6R04
Datasheet:
WW12FB6R04
Description:
RES 6.04 OHM 0.4W 1% AXIAL
Power (Watts)
0.4W
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
6.04 Ohms