WW12FB15R4
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12FB15R4
Datasheet:
WW12FB15R4
Description:
RES 15.4 OHM 0.4W 1% AXIAL
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
15.4 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Power (Watts)
0.4W