WW12FB15R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WW12FB15R0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WW12FB15R0
Description:
RES 15 OHM 0.4W 1% AXIAL
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Height - Seated (Max)
Series
WW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
15 Ohms