WCBF10JB1K50
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WCBF10JB1K50
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WCBF10JB1K50
Description:
RES CERM WW 10W 1.5K OHM 5%
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
1.5 kOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
10W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
WCB
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
WCBF10JB1K50 Relevant information
WCBF10JB1K50
WCBF10JB1K50
RES CERM WW 10W 1.5K OHM 5%