WCB5JB3K30
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
WCB5JB3K30
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
WCB5JB3K30
Description:
RES 3.3K OHM 5W 5% AXIAL
Product Attribute
Height - Seated (Max)
Series
WCB
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Resistance
3.3 kOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Size / Dimension
0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)