VM10JB68R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
VM10JB68R0
Datasheet:
VM10JB68R0
Description:
RES 68 OHM 10W 5% RADIAL
Size / Dimension
0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)
1.417" (36.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Resistance
68 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Power (Watts)
10W