VM10JB620R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
VM10JB620R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Radial
Datasheet:
VM10JB620R
Description:
RES 620 OHM 10W 5% RADIAL
Active
Failure Rate
Power (Watts)
10W
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)
1.417" (36.00mm)
Series
VM
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Radial Lead
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Resistance
620 Ohms