RSMF5JT51R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF5JT51R0
Datasheet:
RSMF5JT51R0
Description:
RES 51 OHM 5W 5% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
51 Ohms