RSMF5JT4K70
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF5JT4K70
Datasheet:
RSMF5JT4K70
Description:
RES 4.7K OHM 5W 5% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
4.7 kOhms
Power (Watts)
5W
Package / Case
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)