RSMF5JT10K0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF5JT10K0
Datasheet:
RSMF5JT10K0
Description:
RES 10K OHM 5W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
5W
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C