RSMF5JB30R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF5JB30R0
Datasheet:
RSMF5JB30R0
Description:
RES 30 OHM 5W 5% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
30 Ohms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)