RSMF5FT10R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF5FT10R0
Datasheet:
RSMF5FT10R0
Description:
RES 10 OHM 5W 1% AXIAL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
10 Ohms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C