RSMF5FT100K
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF5FT100K
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RSMF5FT100K
Description:
RES 100K OHM 5W 1% AXIAL
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Height - Seated (Max)
Series
RSMF
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
100 kOhms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W