RSMF12JB6K80
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF12JB6K80
Datasheet:
RSMF12JB6K80
Description:
RES 6.8KOHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attribute
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
6.8 kOhms