RSMF12JB1K50
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF12JB1K50
Datasheet:
RSMF12JB1K50
Description:
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
1.5 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C