RSMF12JB15R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF12JB15R0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RSMF12JB15R0
Description:
RES 15 OHM 1/2W 5% AXIAL
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
15 Ohms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
RSMF
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C