RSMF12JB10K0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSMF12JB10K0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RSMF12JB10K0
Description:
RES 10K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attribute
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
RSMF
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
10 kOhms