RSF12JT75K0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSF12JT75K0
Datasheet:
RSF12JT75K0
Description:
RES 75K OHM 1/2W 5% AXIAL
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
75 kOhms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W