RSF12JT27K0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSF12JT27K0
Datasheet:
RSF12JT27K0
Description:
RES 27K OHM 1/2W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
27 kOhms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C